![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6203 Linoliumgravyrer
3 st. Signerad Bocca Rossa, EA-upplaga (Épreuve d’..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:32